Lajme

Në 72 orët e fundit, BAG raporton 67,906 raste të reja me Covid

Në 72 orët e fundit, 67,906 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, njofton albinfo.ch.

Numri i testimeve të kryera është 219,414.

BAG raporton gjithashtu 30 vdekje të reja në lidhje me virusin korona. 233 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI