Lajme

Gjermani: Në Ambasadën e Kosovës shënohet Dita e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Bëhet e ditur se në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Gjermani është shënuar Dita e Forcës së Sigurisë së Kosovës, shkruan albinfo.ch.

Në këtë ngjarje ishin të pranishëm të ftuarit nga Ministria e Mbrojtjes së Republikës Federale të Gjermanisë, nga Bundeswehr, atashe të shteteve aleate dhe partnere të Kosovës të akredituar në Gjermani, si dhe miq të ndryshëm të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Me këtë rast mysafirët i ka përshëndetur zëvendësambasadorja Valëza Oruqi dhe Atasheu Ushtarak, Nënkolonel Besim Gashi.

Mund të jetë një imazh i 12 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI