Lajme

Në Zvicër pritet një fundjavë e ngrohtë

Zvicër, temperaturat e ulëta kanë mbaruar, pritet një fundjavë me diell

Reshjet e dëborës pas Pashkëve dhe temperaturat nën zero përfshinë pjesën më të madhe të Zvicrës midis 6 dhe 8 prill, duke sjellë një fenomen të njohur si ‘dimri në prill’ për herë të parë që nga viti 2017, transmeton albinfo.ch.

Tani rryma e lartë nga perëndimi po sjell erëra të ngrohta dhe progresivisht ajër më të butë këtë fundjavë. Sidoqoftë, ky përmirësim do të jetë i shkurtër, pasi një tjetër sulm polar ’do të godasë vendin në fillim të javës së ardhshme.

Temperaturat do të luhatën mes 10 deri 20 gradë Celsius në Zvicër, varësisht nga viset e saj.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI