Lajme

Stuhi të forta mund të godasin sot Zvicrën

Zvicrën sot do ta përfshijë një mot me shi dhe stuhi

Zvicra e gatshme për të menaxhuar këtë fundjavë me shi, transmeton albinfo.ch.

Koha ka qenë e nxehtë dhe me diell në ditët e fundit, por sot është përkeqësuar moti. Reshjet e shiut do të jetë të mëdha, sipas meteorologëve zviceranë, përcjell albinfo.ch.

Meteorologët parashikojnë që stuhi të forta mund të godasin përsëri Zvicrën, me parashikime të stuhive të breshërit dhe rrënimeve.

“E shtuna në mbrëmje dhe natën duhet të jetë mjaft e rëndë në shumë vende në Zvicër”, tha Roger Perret i MeteoNews, duke shtuar se situata do të mbetet “e paqëndrueshme” deri në mes të javës. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI