Lajme

Numërohen mbi 18 mijë vota me kusht, Vetëvendosje prin bindshëm

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) po vazhdon procesi i numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta.

Sipas informacioneve të fundit deri tani janë numëruar 18 mijë e 571 vota.

Vetëvendosje prin bindshëm në këto vota duke marrë deri tani 9 mijë e 361 vota.

Partia Demokratike e Kosovës 3 mijë e 475 vota.

Lidhja Demokratike e Kosovës  1 mijë e 951 vota.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 1 mijë e 552 vota.

Pas numërimit të votave me kusht, KQZ do të fillojë numërimin e votave nga diaspora.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI