Lajme

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në Greqi shkon në 14

Numri total i të vdekurve nga vërshimet në Greqi ka shkuar në 14, teksa tre persona vazhdojnë të rezultojnë të zhdukur.

Gjatë ditës së sotme, trupi i një gruaje 88-vjeçare dhe i djalit të saj 65-vjeçar janë gjetur në rajonin e Karditsas në Greqinë Qendrore, raporton ANA-MPA, përcjell albinfo.ch.

Departamenti i Zjarrfikësve ka thënë se trupat e tyre u gjetën në një shtëpi në Meamorfossi, një nga fshatrat që u vërshua, pasi lumenjtë dolën nga shtrati gjatë stuhisë “Daniel”, ndërsa deri sot emrat e tyre ishin në listën e të zhdukurve.