Lajme

Përurohet në Bernë vepra publicistike e Shaip Beqirit

Shoqata e Krijuesve Shqiptarë të Zvicrës organizon më 1 prill 2023 përurimin e librit publicistik “Mozaiku i mbuzur” të krijuesit të njohur, Shaip Beqiri.

Për librin do të referojnë: Valdet Berisha dhe Blerim Shabani.

Përurimi mbahet në ambientet e Ambasadës së Republikës së Kosovës, në Bernë, të shtunën, me fillim në orën 17.00