Muzikë

Piktori dhe karikaturisti shqiptar numëron me dhjetëra çmime ndërkombëtare

Piktori dhe karikaturisti Agim Sulaj, jeton dhe ushtron aktivitetin e tij në Rimini, Itali, transmeton albinfo.ch.

Vlen të theksohet se artisti shqiptar numëron me dhjetëra çmime ndërkombëtare, për kompozimet dhe projektet.

Së fundmi, Sulaj është vlerësuar me vendin e dytë në kategorinë e vizatimeve humoristike, në ceremoninë e “World Press Cartoon” të zhvilluar në Portugali, transmeton tutje albinfo.ch.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI