Lajme

Piloti shqiptar i Formulës 3 arrin një tjetër sukses

Lirim Zendeli vazhdon të bëjë paraqitje mjaft të mira në Formula 3.

Piloti shqiptar javën e kaluar arriti të dilte në vendin e parë duke fituar garën, ndërsa sot ka bërë një tjetër paraqitje të mirë.

Në garën e zhvilluar në Monza, Zendeli e nisi nga vendi i 4-t dhe në fund u rendit në vendin e 5-të, duke marrë 6 pikë nga kjo garë.

Në vend të parë u renditën Jake Hughes, pasi tij Liam Lawson dhe podiumi u mbyll me Theo Pourchaire.