Lajme

Lirim Zendeli debuton në ‘Formula 2’ (VIDEO)

Është piloti shqiptar, Lirim Zendeli, i cili debuton në ‘Formula 2’ në garën që po zhvillohet në Bahrein në shtegun Sakhir, përcjell albinfo.ch.

Ai është pjesë e ekipit MP Motorsport dhe është shqiptari i vetëm që ka arritur këtë nivel të garave.

Për pilotin shqiptar ka shumë pritshmëri dhe objektiva, Zendeli është i vetmi shqiptar i përfshirë në botën e garave me makina.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI