Lajme

Pothuajse 300,000 raste Covid të regjistruara vetëm gjatë festave të fundit

Omicron bëri kërdinë në Zvicër gjatë periudhës së Krishtlindjeve – Vitit të Ri, me 112,445 njerëz që rezultuan pozitivë midis 27 dhjetorit dhe 2 janarit, njofton albinfo.ch.

Javën në vijim u zbuluan edhe më shumë raste – 180,562 në total.

Në përgjithësi, një rritje prej 60.6 për qind e infeksioneve është raportuar vetëm në dy javët e fundit. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI