Sporti

Premier Ligës i shtohen dy shqiptarë 

Ekipet e Premier Ligës kanë bërë disa transferime në ditën e fundit të afatit kalimtar.

Nga sot në Premier Ligë do të shohim dy futbollistë shqiptarë më shumë. Bëhet fjalë për sulmuesin Albian Ajeti që kaloi nga Baseli te West Hami dhe Meriton Shabani që ka kaluar nga Bayerni te Wolvesi, përcjell Albinfo.ch.