Lajme

Presidenti Biden rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti Biden ka rezultuar pozitiv me COVID-19, njoftoi të enjten Shtëpia e Bardhë.

Presidenti 79-vjeçar, i cili është plotësisht i vaksinuar dhe ka marrë dy vaksina përforcuese Covid, po përjeton “simptoma shumë të lehta”, tha në një deklaratë sekretarja e shtypit, Karine Jean-Pierre.

Presidenti do të punojë i izoluar derisa të shërohet, tha Jean-Pierre, transmeton albinfo.ch.