Lajme

Pritet të mbahet panairi i veturave në Munih

Mediat gjermane shkruajnë se panairi i veturave pritet të mbahet në Munih këtë vit, nga 18 shtatori deri më 3 tetor, përcjell albinfo.ch.

Sipas kësaj, thuhet se Volkswageni ka konfirmuar se Skoda dhe Seati nuk do të marrin pjesë në këtë panair. Ndërsa Volksageni, Audi dhe Porsche tashmë kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre, shkruan “carscoops”.

Numri i kompanive pjesëmarrëse është ende në pikëpyetje, pasi që shumë prodhues të automjeteve janë ende duke menduar nëse do të fillojnë të shpenzojnë miliona euro kur panairi nuk është ende i sigurt për shkak të pandemisë me koronavirusin.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI