Lajme

Prokuroria nis hetimet në rastin e vjedhjes së 50 mijë eurove të deputetit Shkreta

Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka nisur hetimet për vjedhjen e 50 mijë eurove në shtëpinë e deputetit të VV-së, Mirsad Shkreta.

Këtë gjë e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë, Laureta Ulaj.

“Rastit te cilit ju keni referuar, ju njoftojme se me urdher te prokurorit kujdestar eshte iniciuar rast ne drejtim te vepres penale “Vjedhja e rende”, si dhe ne koordinim me policine jane duke u ndermarre te gjitha veprimet e nevojshme hetimore me qellim te ndriçimit te gjitha rrethanave te kesaj çeshtjeje penale”, ka thënë Ulaj.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI