Muzikë

Pse nuk u lejuan flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjen Zvicër-Serbi

Flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë nuk u lejuan në ndeshjen Zvicër – Serbi

Sigurimi në Doha të Katarit nuk ka lejuar tifozët shqiptarë të futen në stadium me flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjen Zvicër – Shqipëri, për shkak të ndonjë tensoni mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serbë, shkruan albinfo.ch.

Dy përfaqësueset kanë histori tensionesh pas fitores së Zvicrës në Botërorin e 2018-s dhe festës së golave me shqiponjë nga dy golashënuesit shqiptarë, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, edhe kësaj here Zvicra e dërgoi në shtëpi Serbinë me rezultat 3-2.