Bota

Qyteti, ku me pak para fitoni shumë shërbime

Kjo listë është e hartuar nga normat mesatare për një natë në hotel për dy njerëz, duke përfshirë darkë me verë, me një veturë me qira dhe taksi. Banka zvicerane UBS vendosi kryeqytetin e Rumanisë, Bukureshtin, në krye të raportit të saj vjetor për qytetet në të cilat do të merrni më shumë shërbime me pak para, shkruan albinfo.ch.

Nëse doni të shkoni në pushime dhe të mos mendoni për shpenzimet, atëherë kjo listë është ideale për ju.

Çmimi nuk përfshin anijet nga qyteti dhe lista është formuar sipas gjendjes së vitit të kaluar.

UBS llogarit që për një festë të tillë në Bukuresht keni nevojë për më pak para nga të gjitha qytetet e tjera botërore, ose një mesatare prej rreth 260 dollarësh.

Vendi i dytë ndahet nga Sofja bullgare dhe Mumbai indian, ku qëndrimi brenda natës me të gjitha shpenzimet e tjera do t’ju kushtojë 300 USD.

Përndryshe, destinacioni më i shtrenjtë është Cyrihu, në të cilin duhet të kaloni 1050 USD.

Shiko listën e plotë:

1. Bukureshti

2. Sofje

3. Mumbai

4. Bangkoku

5. Nju Delhi

6. Pekini

7. Vilnius

8. Nairobi

9. Budapesti

10. Stambolli