Lajme

Reiden, Luzern: Humb jetën në vendin e punës 32 vjeçari nga Klina

Familjarët janë njoftuar se vëllai i tyre në Zvicër ishte aksidentuar në vendin e punës duke pastruar kazanët e preparateve kimike në fabrikë

Gjatë pasditës së djeshme ka humbur jetën aksidentalisht në vendin e punës 32-vjeçari nga Kosova, V.A .

Familjarët janë njoftuar se vëllai i tyre në Zvicër ishte aksidentuar në vendin e punës duke pastruar kazanët e preparateve kimike në fabrikë.

“Na kanë njoftuar se vëllai ishte ngufatur nga gazrat por nuk kemi detaje tjera dhe po presin rezultatet e obduksionit”, ka thënë për albinfo.ch Avdyl Avdylaj nga Zabërgja e Klinës.

Ngjarja ka ndodhur në Reiden, Kantoni i Luzernit.

I ndjeri kishte migruar në Zvicër nga viti 2002. V.A. ka lënë pas bashkëshorten dhe një fëmijë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI