Uncategorized

Rezultatet në të gjitha shtetet: Biden 306 vota, Trump 232

“CNN” ka publikuar projeksionin e rezultatit final të zgjedhjeve presidenciale në SHBA ku Joe Biden del fitues me 306 vota.

Kandidati demokrat Joe Biden ka fituar edhe në Georgia dhe kësisoj del fitues i përgjithshëm.

Biden do të jetë presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan “CNN”, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI