Futboll

Rikthehet Hekurani

Mesfushori i Kosovës është rikthyer për herë të parë pas lëndimit

Një nga lojtarët kryesor të Kosovës, Hekuran Kryeziu i është rikthyer stërvitjeve për herë të parë, pas lëndimit të rëndë që e pësoi muaj më parë.

Klubi i Zurichut ka njoftuar se Kryeziu është rikthyer në stërvitjeve, duke vazhduar rikuperimin, përcjell albinfo.ch.

Ai i ka këputur ligamentet në muajin prill dhe për këtë arsye u detyrua që të operohet.

Sidoqoftë, Kryeziu ende nuk është i gatshëm të luajë dhe pritet të mungojë edhe dy muaj. Ai nuk do të jetë për Kosovën në kualifikimet për Euro 2020, por vetëm në “Play-off” të Ligës së Kombeve.