Lajme

Rikthehet koronavirusi në Wuhan

Banorëve të Wuhanit, epiqendrës së koronavirusit u është kërkuar të forcojnë masat e “vetëmbrojtjes”, të qëndrojnë në shtëpi dhe të shmangin daljet e panevojshme.

Zyrtarë kinezë theksojnë se rreziku i rikthimit të pandemisë në Wuhan mbetet i lartë, për shkak shumë  faktorëve, qofshin  të brendshëm a të jashtëm.

Më herët ishte thënë se gjatë prillit do të ketë lehtësim të masave, megjithatë në këto kushte mbetet për t’u parë nëse do të rikthehet normaliteti në qytetet.

Deri më tani në Kinë janë shënuar 3,332 viktima dhe 82,509 të infektuar nga Covid-19, shkruan GE, përcjell albinfo.ch.