Kosova

Rita Ora do të udhëheqë një prej ngjarjeve më të mëdha të Vitit të Ri në ‘Times Square’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka njoftuar së fundmi përmes Twitter-it se do të jetë nikoqire dhe performuese në një nga ngjarjet më të rëndësishme globale të Vitit të Ri, të organizuar në ‘Times Square’ të New Yorkut, përcjell albinfo.ch.

Duke përdorur platformat e saj sociale, Ora ndau lajmin emocionues me miliona ndjekësit e saj, duke shprehur ndjenjat e saj të nderit dhe entuziazmit për të qenë pjesë e një tradite të tillë të madhe festive.

“Është nder të jem bashkëprezantuese e mbrëmjes së Vitit të Ri ‘Rockin Eve’ me Ryan Seacrest drejtpërdrejt nga ‘Times Square’. Mos e humbisni më 31 dhjetor, në ora 8/7c në ABC”, ka shkruar 33-vjeçarja në Twitter.

 

Marrja e përgjegjësisë si nikoqire e përbashkët me Ryan Seacrest, një nga figurat më të njohur televizive, në natën e Vitit të Ri, për një festim të tillë spektakular në zemrën e New Yorkut, është pa dyshim një moment kulminant në karrierën e Ritës dhe dëshmi e suksesit të saj të vazhdueshëm.