Gruaja

Rita Ora: E dua Kosovën

Këngëtarja kosovare ka qenë e para që ka performuar gjatë natës së mbrëmshme në MTV Music Awards.

Rita Ora vazhdon të jetë ambasdorja më e mirë e Kosovës. Ajo po flet për Kosovën nëpër evenimente botërore të kulturës dhe showbiz-it Këngëtarja me origjinë nga Prishtina në hapje të evenimentet më të rëndësishme të muzikës, MTV Europe Music Awards, në një intervistë për televizionin „Viva“, ka thënë se vendi që më së shumti e do është Kosova Rita ka folur edhe për fustanin e saj të kuq, i cili është cilësuar si më i bukuri gjatë mbrëmjes.

Këngëtarja kosovare ka qenë e para që ka performuar gjatë natës së mbrëmshme në MTV Music Awards.

Rita këndoi hitin e saj “R.I.P” por nuk mori asnjë çmim, edhe pse ishte e dominuar në dy kategori, ‘Best New ’ (e fitoi “One Direction”), dhe ‘Best Push’ (e fitoi Carly Rae Jepsen).