Lajme

Tenori Saimir Pirgu performon në skenën e Teatrit të Operës në Romë

Saimir Pirgu, tenori i mirënjohur shqiptar, më 9 prill 2021 do të performojë në skenën e Teatrit të Operas të Romës. Ai do të jetë në rolin e Alfredo-s në operan “La traviata”, e cila mund të ndiqet në “Rai3”, shkruan albinfo.ch.

Tenori Saimir Pirgu aktualisht është duke bërë një karrierë shumë të mirë, gjë që atë e ngrit në piedestalin më të lartë të operës në mbarë botën. Ai ka një krijimtari të pasur dhe ka qënë pjesë e shumë skenave të mëdha në botë, veçmas në Vjenë të Austrisë. /Albinfo.ch

May be an image of 1 person, standing dhe E brendshme


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI