Qatar 2022

Shaqiri: U kërkojmë falje të gjithë fansave

Mbrëmë Zvicra ka zhvilluar ndeshjen e futbollit me Portugalinë, ku pësoi një disfatë të thellë, përcjell albinfo.ch.

Menjëherë pas përfundimit të lojës, Xherdan Shaqiri u ka kërkuar falje tifozëve të Zvicrës, në një konferencë për media.

“Jemi shumë të zhgënjyer. Në emër të ekipit, u kërkoj falje të gjithë tifozëve që nuk arritëm të bënim paraqitjen tonë të zakonshme. Ne kemi plane të mëdha. Por ky është futbolli, herë pas here tregohen limitet. Kështu ishte edhe sot. Ne e humbëm lojën në raundin e parë dhe më pas ju po ndiqni lojën. Ju gjithashtu duhet të përgëzoni portugezëlt për golat, por megjithatë rezultati ishte pa dyshim shumë i lartë”, është shprehur Shaqiri.