Sporti

Shaqiri kthehet me një gol madhështor

Hera e fundit që Shaqiri pati shënuar gol në Premierligë ka qenë më 22 tetor të vitit të kaluar. Edhe atëherë ai kishte shënuar po ashtu kundër Hull City-t, dy herë

Një javë pas riaktivizimit të tij, Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer me një gol. Ai, në ndeshjen e sotme të Stoke kundër Hull City ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim.

Spektaklin e madh Shaqiri ia ka ofruar publikut në minutën e 80-të kur ka qëlluar nga largësia prej 25 metrash. Portieri Elidin Jakupovic nuk ka pasur asnjë shans ndaj kësaj gjuajtjeje të furishme.

Hera e fundit që Shaqiri pati shënuar gol në Premierligë ka qenë më 22 tetor të vitit të kaluar. Edhe atëherë ai kishte shënuar po ashtu kundër Hull City-t, dy herë.

Video: