Futboll

Shënon gol dhe feston me “shqiponjë”

Zguro ka realizuar nga korneri në minutën e 3-të të takimit, duke çuar topin direkt e në rrjetë

Pas një karriere në klubet shqiptare, Vangell Zguro prej një viti është transferuar në Amerikë. Pogradecari është kthyer në një lojtar kyç për skuadrën e tij, Chattanooga Red Wolves Sc, madje ditën e djeshme ai ka shënuar një eurogol, duke i mahnitur të gjithë.

Zguro ka realizuar nga korneri në minutën e 3-të të takimit, duke çuar topin direkt e në rrjetë”, e duke shënuar golin e parë të skuadrës së tij, por dhe të ndeshjes.

Skuadra e Zguros është mundur në transfertë 4-3, ndërsa shqiptari ka qenë një nga më të mirët në fushën e lojës, jo vetëm prej golit të shënuar, por edhe për shkak të firmës së mirë që ka treguar për 90 minuta, raporton Albeu, përcjell Albinfo.ch.