Sporti

Shkëlqen Shkëlqimi

Sulmuesi shqiptar, Shkëlqim Demhasaj po shkëlqen në Superligën zvicerane, shkruan albinfo.ch.

Ai shënoi në ndeshjen e fundit për Luzernin në fitoren e pastër 3:0 ndaj St. Gallenit. Demhasaj ka hyrë në formacionin e javës nga e përditshmja zvicerane ‘Blick’.

Por, Demhasaj nuk është i vetmi shqiptar në formacionin e javës nga ‘Blick’, pasi aty është edhe Pajtim Kasami. Ai realizoi për Sionin në barazimin 1:1 kundër Zurichut, duke i sjellë një pikë skuadrës së tij.

Në formacionin e javës nga ‘Blick’ janë: Jonas Omlin (Luzern), Kevin Mbabu (Young Boys), Milan Vilotiç (Grasshoppers), Lucas (Luzern), Marko Basic (Grasshoppers), Pajtim Kasami (Sion), Geoffroy Serey Die (Basel), Renato Steffen (Basel), Shkëlqim Demhasaj (Luzern.), Tomi Juriç (Luzern) dhe Jean-Pierre Nsame (Young Boys).