Kosova

Shkon nga Gjermania në Kosovë dhe infektohet me COVID 19

62 ka shkuar numri i të infektuarve me Covid-19 në qytetin e Kaçanikut.

Vetëm dje (e hënë) në këtë qytezë të Republikës u shënuan 6 raste të reja.

Mediat kosovare raportojnë se në mesin e këtyre rasteve ishte edhe një i infektuar nga Gjermania.

Ai kishte ardhur për pushime qe disa ditë në Kaçanik, përcjell albinfo.ch.

Ndryshe, Instituti i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se vetëm gjatë ditës së djeshme u shënuan 250 raste me koronavirus.