Futboll

Shorti Katar 2022: Shqiptarët e Zvicrës sfidojnë Serbinë

Në Doha u hodh shorti për Kupën e Botës, Katar 2022, turne që do të zhvillohet nga data 21 nëntor deri më datë 18 dhjetor. Kur kanë mbetur edhe tri kombëtare për të konfirmuar pjesëmarrjen e tyre nëpërmjet ndeshjeve Play-Off, janë ndarë edhe katër vazot, nga të cilat do të plotësohen grupet e Botërorit, shkruan albinfo.ch.

Në Grupin G, Zvicra do të jetë përballë Serbisë, pesë herë kampionëve të botës, Brazilit dhe Kameruni.

Grupi A: Katari, Holanda, Senegal, Ekuadori.

Grupi B: Anglia, SHBA, Iran, (Uells/Skoci-Ukrainë).

Grupi C: Argjentina, Meksika, Polonia, Arabia Saudite.

Grupi D: Franca, Danimarka, Tunizia, (Peru-Australi/Emiratet e Bashkuara Arabe).

Grupi E: Spanja, Gjermania, Japonia, (Kosta Rika – Zelanda e Re).

Grupi F: Belgjika, Kroacia, Maroku, Kanada.

Grupi G: Brazil, Zvicra. Serbia, Kameruni.

Grupi H: Portugali, Uruguai, Korea e Jugut, Gana.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI