Bota

Shpërthimi i madh që mbuloi autostradën në Kinë

Një autostradë kineze është shndërruar në një ferr të vërtetë pasi një makinë me gaz mori flakë dhe e përhapi në të gjithë rrugën.

Dy persona u plagosën rëndë, ndërsa 6 të tjerë pësuan djegie më të lehta nga ky incident, sipas mediave lokale, shkruan “Top-Channel”.

Videoja është xhiruar të dielën, në një autostradë në Hebei, në kufi me Pekinin.

https://www.youtube.com/watch?v=1lOEK24UbQM