Lajme

Shqipëri: 4 të vdekur dhe 169 raste me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 169 raste të reja me COVID-19 në 2520 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 4 qytetarë humbën jetën për shkak të virusit.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tri spitalet rajonale po trajtohen 182 pacientë, 9 në terapi intensive, nga të cilët 1 pacient i intubuar.

Statistika (15 prill 2021)

Raste të reja ditore        169

Të shëruar në 24 orë     572

Të shtruar në spitale      182

Humbje jete në 24 orë    4

Testime ditore                2520

Testime totale            599,670

Raste pozitive             129,128

Raste të shëruara        100,013


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI