Sporti

Shqipëria në mars luan miqësoren me Norvegjinë

Më 26 mars, sipas marrëveshjes, miqësorja do të zhvillohet në “Elbasan Arena”

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur marrëveshje me Norvegjinë që në fund të muajit mars të luajnë një ndeshje miqësore.

Më 26 mars, sipas marrëveshjes, miqësorja do të zhvillohet në “Elbasan Arena”, shkruan Top-Channel.

Përballja e parë e këtyre dy kombëtareve ishte më 1998 në Oslo, që kishte përfunduar baras 2 me 2.

Në total, dy kombëtarët janë përballë katër herë, ndërsa dy ekipet kanë nga një fitore dhe dy ndeshje janë mbyllur baras.