Futboll

Shqiptarët e rrahin gjyqtarin serb, për të vazhduar më pas tmerri për të

Futbollistët e klubit shqiptar, KF Isa Boletini Sindelfingen që bën pjesë në kategoritë e ulëta të futbollit gjerman kanë sulmuar dhe kanë lënduar gjyqtarin serb, Darko Milakovic.

FSV Deufringen e mposhti KFIB Sindelfingenin me rezultatin 4:2, përcjell albinfo.ch.

Kur rezultati ishte 3:2, gjyqtari Milakovic përjashtoi nga fusha dy lojëtarë të Sindelfingenit.

Kur ndeshja u mbyll, tre lojtarë të klubit shqiptar shkuan te gjyqtarët dhe e goditën atë, duke ia lënduar këmbën, shkruajnë mediet serbe.

Sulmi nuk përfundoi këtu, derisa gjyqtarin e sulmuan edhe lojtarë të tjerë.

Në fund, gjyqtari serb u shpëtua nga lojtarët e Deufrungenit, që e mbajtën të sigurt deri sa erdhi policia.