Lajme

Shqiptari arrestohet në Britani, akuzohet se vrau një rumun

Një shqiptar është arrestuar nga policia e Britanisë së Madhe, nën akuzat për vrasjen e një shtetasi rumun.

Shqiptari 39 vjeçar, Armand Tafa, ngarkohet me akuzat për vrasjen e 44-vjeçarit rumun Stefan Stelian Moraru, raporton IO, përcjell Albinfo.ch.

Ndërkohë tre shtetas të tjerë janë arrestuar më parë për këtë ngjarje, Migen Emilova, 35 vjeç, një 46-vjeçar dhe një 29-vjeçar.

Stefan Stelian Moraru kishte lindur në Rumani por prej disa kohësh punonte në Britaninë e Madhe. Shoku i tij i banesës është në mesin e të dyshuarve.

Kur u mor në pyetje nga policia, ai deklaroi se kishte qenë me rumunin në kazino atë natë. Por ata ishin ndarë rreth orës 03:00, kur ai u nis për në shtëpi dhe rumuni qëndroi sërish në kazino. Sipas tij, rumuni ata natë kishte fituar 2000 funta në lojëra fati.

Po atë natë, rumuni u gjet pa shenja jetë me një thikë në zemër./Albinfo.ch/