Lajme

Shqiptari nga Zvicra blen apartamentin më të lartë në Kosovë

Penthouse-i më i lartë në Kosovë, me përmasa 563 metra katrorë dhe i vendosur në nivelin e 31-të të kullës lindore me pamjet më të bukura në qytet, është blerë nga një klient shqiptar nga Zvicra.

Të jetosh në një apartament të tillë me pamje nga kati më i lartë në vend është si të jetosh idealin tënd në një mjedis fantastik.

(Tarraca e Penthouse në katin 31)

(Dhoma e ditës me pamje nga qendra e qytetit)

(Dhoma e fjetjes)

Kur shikoni pamje nga një penthouse në kullën 31-katëshe në mes të Prishtinës, gjithçka ndryshon kuptimin e saj.

(Dhoma e kinemasë)

Projekti gjigand Prishtina City Center është kompleksi më i ri banesor në qytet. Ndodhet ne Pejton, ne qender te qytetit dhe ka nje ndertim cilesor dhe efikas. Nga kati i 31-të i njërës prej kullave, ndërtesave më të larta dhe më të njohura në qytet, mund ta shihni qytetin sikur të ishte një pikturë.

Kulla perëndimore ka gjithsej 6 penthouse në dispozicion, krahasuar me 6 gjithsej të kullës lindore, nga të cilat 2 janë shitur dhe 4 janë ende në dispozicion.

Pro Real Estate është kompania që ka shitjen ekskluzive të Prishtina City Center, dhe shitja e apartamentit të parë të kësaj lartësie në Kosovë, do të mbahet mend në histori për kohë të gjatë.

Sasia e penthouse në Prishtina City Center është e limituar, andaj mos harroni të kontaktoni në 048 888 444 për të parë nga afër ato.

 

 

 

Aritkull i spozorizuar.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI