Lajme

Shqiptarja Gala Aliaj, çmimin e parë “The Voice Kids” në Belgjikë (VIDEO)

Gala Aliaj triumfon në “The Voice Kids” në Belgjikë

Është bërë e ditur se këngëtarja shqiptare, Gala Aliaj, ka fituar edicionin e vitit 2020 të garës prestigjioze “The Voice Kids” në Belgjikë, shkruan albinfo.ch.

Të premten mbrëma Gala arriti triumfin në finalen e madhe, duke interpretuar këngët “Goodbye Yellow Brick Road” nga Elton John dhe “Make You Feel My Love” nga Adele.

Shqiptarja Gala Aliaj, me zërin e saj doli mahnitëse dhe u bë temë diskutimi në tërë Belgjikën dhe Gjermaninë për ngjyrat e zërit të saj dhe mjeshtrinë e këndimit, shkruan tutje albinfo.ch.

Vajza e vogël, Gala, ka mahnitur jurinë e “The Voice Kids”, duke shkëlqyer në fazën e audicioneve, duke kaluar me sukses një pas një të gjitha fazat,

“The Voice Kids” në Belgjikë edicionin e parë e kishte pasur në vitin 2014. Aliaj fitoi edicionin e pestë. /Albinfo.ch