Futboll

Sonte fillon Evropiani “Euro 2024” në Gjermani

Kampionati Evropian fillon sonte dhe përfundon më 14 korrik

Pritjes i erdhi fundi: Sot fillon Kampionati Evropian Euro 2024 në Gjermani.

Marrin pjesë 24 kombëtare, të ndara në gjashtë grupe, kurse 16 kualifikohen në 1/8 e finales, shkruan albinfo.ch.

Ndeshja hapëse është ndërmjet Gjermanisë dhe Skocisë, nga ora 21:00, derisa në Grupin A janë edhe Zvicra e Hungaria që përballen nesër.

Evropiani zhvillohet në dhjetë stadiume.

Orari i Zvicrës në Euro 2024

Orari i Shqipërisë në Euro 2024

50 mijë tifozë kuqezi pritet të jenë në stadium në Gjermani

10 super stadiumet e Euro 2024

 

Orari i plotë i Euro 2024