Futboll

Sonte: Kosova kundër Gjeorgjisë, Shqipëria ndaj Polonisë

Dardanët kërkojnë pikët e para, ndërsa kuqezinjtë synojnë befasi

Sonte do të zhvillohen ndeshje shumë interesante në kualifikimet për Botërorin 2022.

Kosova do të jetë mysafire e Gjeorgjisë, në ndeshjen që zhvillohet nga ora 18:00, shkruan albinfo.ch.

Dardanët synojnë pikët e para, sepse në dy sfidat e para kanë pësuar nga Suedia dhe Spanja, kurse gjeorgjianët nga tri pikë kanë grumbulluar një pikë.

Ndeshje edhe më të vështirë kanë kuqezinjtë që janë mysafirë të Polonisë, sfidë që zhvillohet nga ora 20:45. Shqipëria ka grumbulluar gjashtë pikë nga tri ndeshje, kurse polakët katër.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI