Qatar 2022

Sot luhen dy ndeshje interesante në Kupën e Botës

Sot do të zhvillohen dy ndeshje të tjera në kuadër të 1/16 së finales të Kampionatit Botëror, që po mbahet në Katar, përcjell albinfo.ch.

Përballja e parë e ditës do të jetë ballafaqimi i Japonisë me Kroacinë, me fillim nga ora 16:00.

Japonia pasi mposhti dy superfuqitë, Spanjën dhe Gjermaninë, do të tentojë ta befasojë edhe Kroacinë, për një kalim në çerekfinale.

Në anën tjetër, kroatët do të tentojnë ta përsërititin suksesin e Botërorit të kaluar, duke arritur deri në finale.

Në terminin tjetër, favoriti kryesor Brazili do të ketë punë me Korenë e Jugut, me fillim nga ora 20:00.