Lajme

Sot varroset shqiptarja nga Suedia, reagon Pacolli: U vra në mënyrë mizore

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka reaguar sërish për vrasjen e L.M. që ishte gruaja e ish-këshilltarit të tij, Naim Murseli.

Përmes një njoftimi në Facebook, Pacolli është shprehur se në ditën e varrimit të saj të shprehim dhimbjen dhe respektin për një nënë dhe grua, që u vra në mënyrë mizore.

Ai ka shtuar se fokusi është në kujtimet e saj dhe nevojën për drejtësi për ngjarjen tragjike.

“Fokusi është në kujtimet e saj të mrekullueshme dhe nevojën për drejtësi për ngjarjen tragjike. Të mbështesim fëmijtë që la mbrapa dhe familjet e L.M. në këtë kohë të vështirë”, ka shkruar Pacolli.