Lajme

Spanjë: Viktima e parë në Evropë nga lia e majmunit

Spanja ka raportuar vdekjen e parë me linë e majmunit, duke qenë viktima e parë e njohur në Evropë dhe e dyta jashtë Afrikës në shpërthimin aktual.

Brazili raportoi vdekjen e parë të lidhur me linë e majmunit jashtë kontinentit afrikan në shpërthimin aktual, të premten.

Në raportin e saj të fundit, Ministria spanjolle e Shëndetësisë tha se 4,298 raste ishin konfirmuar në vend, transmeton albinfo.ch.