Lajme

Sulmohet makina transportuese e parave në Olten

Policia është në ndjekje të autorëve dhe për këtë qëllim ka mobilizuar një kontigjent të madh policësh

Në Olten, Kanton i Solothurn, të premten në mëngjes, autorë të panjohur kanë sulmuar një makinë për transportimin e parave.

Policia e kantonit e ka konfirmuar këtë lajm, e kontaktuar nga SRF.

Policia është në ndjekje të autorëve dhe për këtë qëllim ka mobilizuar një kontigjent të madh policësh, transmeton albinfo.ch. Për këtë qëllim, ajo ka mbyllur rrugët përkatëse.

Askush nuk është lënduar në këtë sulm i cili ka ndodhur pak para orës 10 të mëngjesit.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI