Futboll

Super Shqipëria, e mposht Islandën

Kuqezinjtë kanë shënuar një fitore të rëndësishme përballë Islandës

Shqipëria ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kualifikimet për Euro 2020, shkruan albinfo.ch.

Kuqezinjtë triumfuan 4:2 përballë islandezëve, duke grumbulluar nëntë pikë nga gjashtë ndeshje.

Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku, Hysaj, Roshi dhe Cikalleshi.

Roshi goli on Vidnews.

Goli i Hysajt on Vidnews.

Goli i Dermakut on Vidnews.