Lajme

Të paktën tre të vdekur nga të shtënat në qendrën tregtare në Oklahoma

Të paktën tre persona janë vrarë nga disa të shtëna në një Walmart në Oklahoma, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Sipas Patrullës së Autostradës në Oklahoma, një burrë i veshur me të zeza, hapi zjarr brenda Walmart në Duncan, i cili ndodhet në 3393 North 81 Highway.

Departamenti i Policisë Duncan ka konfirmuar se sulmuesi është i vdekur.

Ngjarja ndodhi pak para orës 10 të mëngjesit të së hënës (sipas kohës lokale), dhe autoritetet erdhën në vendin e ngjarjes vetëm pak minuta më vonë.

Shkollat publike në Duncan janë të gjitha të mbyllura pas këtij rasti.

“Si gjithmonë, ne jemi duke ndërmarrë çdo masë paraprake për të mbrojtur stafin dhe studentët tanë. Në këtë kohë, të gjitha shkollat janë të mbyllura për shkak të këtij rasti”, thanë autoritete lokale, përcjell albinfo.ch