Lajme

Kolona në A14 në Zug

Si pasojë e një aksidenti mes dy makinave

Një aksident ka ndodhur në A14 midis Gisikon LU dhe Rotkreuz ZG mëngjesin e së hënës. Siç njoftoi policia e Zugut përmes X, janë përfshirë disa automjete. Si rezultat, është krijuar një bllokim trafiku rreth 10 kilometra i gjatë. Për udhëtarët nga Bazeli, trafiku drejt Schwyz u ridrejtua përmes A2 dhe A4 nga kryqëzimi A2 Rotsee, shkruan Blick.

Pak pas tetë e gjysmë, policia e Zugut më në fund njoftoi se vendi i aksidentit ishte pastruar. Korsia e parakalimit, e cila fillimisht ishte e mbyllur, tashmë mund të përdoret përsëri normalisht. Megjithatë, TCS informon pak më vonë se mund të pritet një humbje kohe prej rreth 40 minutash.

Të paktën një person ka mbetur i plagosur në një aksident trafiku. Punonjësit e shpëtimit, policia dhe shërbimet e tërheqjes ishin në vend. Siç tha një zëdhënës i policisë së Zug, kur u pyet nga Blick, aktualisht duket sikur dy makina janë të përfshira në aksident, përcjell albinfo.ch.