Gruaja

Tragjike: Gjendet kufoma e shqiptares së zhdukur nga Ebikoni

Mëngjesin e së martës, në Ebikon të Zvicrës është gjetur e vdekur shqiptarja e zhdukur ditë ma parë, Naime Moni., njofton polizeinews.ch.

Për momentin, policia zvicerane nuk ka dyshime për ndonjë krim apo aksident, njofton albinfo.ch. Kohë më parë. Policia Kantonale e Lucernit kishte njoftuar se është zhdukur shqiptarja Naime Moni, e cila ka jetuar në Luzern të Zvicrës.

Sipas policisë, Naimja ka braktisur banesën e saj në Alfred Schindlerstrasse të shtunën, rreth orës 17:00, dhe deri më tani nuk kishte asnjë informacion lidhur me vendndodhjen e saj.