Sporti

Trajneri gjerman mer në mbrojtje Rashicën: Është akoma shumë i ri

„Miloti është akoma shumë i ri, ku jo çdo javë mund të pritet shumë prej tij, edhepse unë vetë kësaj here do uroja diçka tjetër,” tha ai duke kuptuar paraqitjet e shqiptarit të Kosovës.

Sulmuesi shqiptar Milot Rashica(22) po kritikohet nga mediat gjermane, pasi nuk jep maksimumin dhe pritjet e mëdha nga tifozët e Werder Bremenit po kthehen në zhgënjim, përcjell albinfo.ch, shkrimin e onefootball.com.

Kundër Nürnberg, 22 vjeçari luajti vetëm 23 minuta, ku edhepse u kritikua nga shumë media, ai u mor disi në mbrotje nga trajneri Florian Kohfeldt.

„Miloti është akoma shumë i ri, ku jo çdo javë mund të pritet shumë prej tij, edhepse unë vetë kësaj here do uroja diçka tjetër,” tha ai duke kuptuar paraqitjet e shqiptarit të Kosovës.