Shqipëria

Tre viktima dhe 1228 qytetarë të infektuar në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve te fundit jane kryer 2738 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 1228 qytetarë.

Janë 9,168 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 32 pacientë. Në 24 orët e fundit ka tre humbje jete me Sars-Cov2: një qytetar nga Fier 64 vjeç, një qytetar nga Kavaja 77 vjeç, një qytetare nga Tirana 88 vjeçe.

Janë shëruar 1232 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 296,572 që nga fillimi i epidemisë.