Të tjera

United dhe Chelsea u treguan koprracë për Cavani

Agjenti i Edinson Cavani këmbëngul se paratë e ofruara nga Manchester United dhe Chelsea për Edinson Cavani s’kanë qenë të mjaftueshme që ai të bindej të largohej nga Paris Saint-Germain.

Sulmuesi, përveç kësaj, po shpresonte që të bashkohej me Atletico Madrid në afatin e janarit, por ishte e pamundur që kjo të ndodhte, pasi ai ka vetëm gjashtë muaj në kontratë dhe spanjollët shpresojnë që ta marrin pa shpenzuar asnjë qindarkë, shkruan Mirror.

Përfaqësuesi i uruguaianit ka thënë se mjetet që kanë ofruar United dhe Chelsea kanë bërë që në këtë fazë ai të mos zgjedhë as Old Trafford as Stamford Bridge.